هدیه بله برون و بهترین انتخاب!

هدیه بله برون

هدیه بله برون و جشن شیرین زندگی

درست است که از گذشته تا دنیای مدرن امروز اکثر سنت ها از بین رفته و یا کمرنگ شده است، اما گرفتن جشن و دادن هدیه بله برون جزو جشن ها و رسوم جدایی ناپذیر هر خانواده ایرانی است.

فلسفه ی جشن بله برون و دادن هدیه بله برون این است که، خانواده داماد برای شنیدن کلمه بله از عروس شان، به او هدایای ارزنده تقدیم می کنند و اکثرا نوع تزئین این هدایا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اصلی ترین هدیه بله برون چیست؟

هدیه بله برون

بله برون اولین و مهم ترین قدم برای شناخت طرفین و آشنایی و خلق و خوی خانواده ها می باشد، بردن شیرینی که جزو اصلی ترین رسوم، در مراسم بله برون می باشد. اما در این جا می خواهیم در مورد بهترین  هدیه بله برون و انواع آن صحبت کنیم.

انگشتر، زیبا ترین و اصلی ترین هدیه بله برون

مراسم بله برون در واقع اولین مراسم جدی است که بعد از مراسم خواستگاری صورت می گیرد. در این مراسم مهم ترین هدیه بله برون انگشتر یا همان حلقه که برای نشان کردن به عروس هدیه می دهند است.

انگشتری که به عنوان هدیه بله برون از طرف خانواده داماد به عروس خانم داده می شود، اصولا کمی سبک تر از حلقه اصلی ازدواج می باشد، که این روز ها انگشتر های تک نگین مد شده است که انگشتر های زیبایی هم می باشند.

چادر یا پارچه، هدیه ثابت برای بله برون

اینکه عروس ما چادری باشد یا نه تفاوتی نمی کند، چراکه یکی از رسوم دادن هدیه بله برون این است که خانواده داماد یک پارچه شبیه به چادر را به عروس هدیه دهند، نکته جالب در مورد این پارچه یا چادر این است که باید دارای طرح و رنگ شاد باشد. همچنین بعضی از خانواده ها رسم دارند و این پارچه را نمی دوزند و ساده تقدیم به عروسشان می کنند.

همچنین بخوانید  ایده برای هدیه آقایان

دیگر هدایای مناسب برای مراسم بله برون

هدیه بله برون

همان طور که گفتیم انگشتر، پارچه یا چادر جزو مهم ترین و اصلی ترین هدایای مراسم بله برون محسوب می شوند، اما به جز این هدایا، لوازم دیگری نیز وجود دارند که خانواده داماد به عنوان هدیه بله برون در این مراسم به عروسشان هدیه می دهند. از جمله این هدایا:

  • ست کیف و کفش: از دیگر هدایای مراسم بله برون می توان به ست های کیف و کفش اشاره کرد. نکته مهمی که درباره ی این هدیه باید به آن توجه کنیم این است که جنس و طرح این هدیه باید بسیار شیک و مرغوب باشد، چراکه این هدیه باید در شان چنین موقعیت و مراسمی باشد.
  • مانتو: بعضی از خانواده ها مانتو را هم به عنوان هدیه بله برون برای عروسشان انتخاب می کنند، خوبی مانتو ها این است که در طرح ها و رنگ های متنوعی وجود دارند و دست ما را برای انتخاب بر اساس سلیقه عروسمان باز گذاشته اند.
  • انواع لباس های مجلسی یا خانگی: یکی دیگر از هدایایی که اکثرا خانواده داماد به عروس هدیه می دهند، چند دست لباس مجلسی یا لباس خانگی می باشد. که عروس خانم می تواند از این لباس ها در مراسم های بعدیش هم استفاده کند.
  • کله قند: یکی دیگر از وسایلی که همیشه در این مراسم به عنوان هدیه بله برون وجود داشته، کله قند می باشد. فقط موضوعی که باید راجع به تهیه کله قند بدانیم ،این است که اولآ این کله قند ها نباید سایز شان خیلی بزرگ باشد، دومآ باید توسط تور یا هر وسیله تزئینی دیگر تزئین شوند و ساده نباشند. همچنین انواع کله قند های آماده برای مراسم بله برون در قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز وجود دارند.
  • زیور آلات: بعضی از خانواده ها رسم دارند که در کنار انگشتر نشان، زیور آلاتی همچون، دستبند طلا، گردنبند طلا و … را به عنوان هدیه بله برون به عروسشان تقدیم کنند.
  • گل: یکی دیگر از هدایایی که در همه ی مراسم های بله برون دیده می شود، دسته گل های زیبا و با شکوه می باشد. برای انتخاب گل های دست گلمان بهتر است از رنگ های متنوع و شاد گل استفاده کنیم.
  • نقل و نبات و گلاب: در بعضی از شهر ها یا بعضی از خانواده ها بردن نقل و نبات و گلاب هم نوعی هدیه برای مراسم بله برون به حساب می آید و در واقع جنبه شیرین تر کردن مجلس را دارد.
همچنین بخوانید  بهترین هدیه برای متولدین بهمن

سفارش جاکلیدی طرح تاریخ