هدیه بله برونمان را تزئین کنیم

تزئین هدیه بله برون

بله برون رسم دیرین ایرانی ها

استفاده از روش های متفاوت و الگو برداری از تزئین هدایای دیگران برای تزئین هدیه بله برون مان کمک به سزایی به ما می کند و همچنین تزئین هدیه بله برون باعث می شود هدیه ما در این جشن، جلوه زیبا تر و شیک تری داشته باشد.

رسم و رسومات برای انتخاب هدیه در هر خانواده ایرانی بر اساس شهر و منطقه سکونتشان متفاوت می باشد، و بر همین اساس نوع تزئین هدیه بله برون آن ها نیز متفاوت است. به همین دلیل است که ما در کشورمان با انواع مختلفی از هدایا و تزئینات در جشن بله برون رو به رو و مواجه می شویم.

هدایای مخصوص جشن بله برون

تزئین هدیه بله برون

اهدای هدایایی زیبا و ارزنده از طرف خانواده داماد به عروس، رسمی دیرین و با شکوه می باشد. در این جشن یک سری هدایا به عنوان هدایای اصلی در نظر گرفته می شوند، همانند: قرآن، پارچه، چادر، انگشتر، طلا، جواهرات و … . نکته مهمی که ما باید در نظر داشته باشیم، نوع تزئین هدیه بله برون می باشد که ارزش،جلوه و زیبایی هدیه مان را دو چندان می کند.

ایده های جالب برای تزئین هدیه بله برون

تزئین هدیه بله برون

تزئین هدیه بله برون برای همه تازه عروس ها اهمیت بسیار زیادی دارد، البته رسم و رسومات هر منطقه و خانواده و همچنین نوع هدایای بله برون در انجام این تزیینات تاثیر زیادی دارد. ما می توانیم با استفاده از چند راهکار ساده و البته زیبا هدیه مان را به شیک ترین حالت ممکن تزئین و تقدیم به عروس عزیزمان کنیم.

همچنین بخوانید  بهترین هدیه روز زن

سفارش زیورآلات

  • تزئین انگشتر نشان

انگشتر نشان، اصلی ترین و مهم ترین هدیه برای جشن بله برون به حساب می آید. به همین دلیل تزئین این هدیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای تزئین این هدیه می توانیم در کنار جعبه کوچک انگشترمان یک شاخه گل زیبای عطر دار بگذاریم، و یا می توانیم از یک سبد یا جعبه بزرگ پر از برگ گل استفاده کنیم و جعبه زیبای انگشتر مان را ما بین آن ها بگذاریم.

  • تزئین قرآن کریم

ما می توانیم برای تزئین قرآن، این کتاب مقدس آسمانی، از یک روبان ساده و شیک با رنگ های شاد استفاده کنیم، و همچنین یک شاخه گل رز زیبا هم در کنار آن قرار دهیم تا خیلی ساده به نظر نیاید.

  • تزئین پارچه یا چادر بله برون

برای اینکه پارچه یا چادری که می خواهیم به عروسمان هدیه دهیم ساده و بی روح جلوه نکند، می توانیم از جعبه های کادویی زیبا یا کاغذ کادو های زیبا برای تزئین هدیه بله برون یا همان پارچه و چادر، استفاده کنیم. فقط حواسمان باشد که از کاغذ کادوهایی با جنس معمولی استفاده نکنیم، مثلا کاغذ کادو هایی به جنس پارچه در بازار وجود دارند که طرح های زیبایی نیز بر روی آن ها کشیده شده و می توان از آن ها برای این کار استفاده کرد.

  • تزئین کله قند

یکی از سنت های زیبای جشن بله برون به همراه بردن کله قند به منظور شیرین تر کردن مجلس و زندگی تازه عروس داماد می باشد. رسمی که همیشه در این جشن وجود داشته، تزئین کله قند ها با روش های جالب بوده است. برای تزئین هدیه بله برون مان می توانیم از روبان یا تور و یا مروارید های ریز استفاده کنیم و بر روی کله قندمان بچسبانیم.

  • تزئین دفتر بله برون
همچنین بخوانید  بهترین هدیه کریسمس

دفتر بله برون هدیه ای است که آن را در جشن بله برون به عروس و داماد می دهند تا در همان شب یک عهد نامه سوری بین خودشان بنویسند و در مقابل بزرگ تر های جمع امضا کنند. این دفتر ها را که مخصوص جشن بله برون هستند می توانیم از کتاب فروشی ها تهیه کنیم و داخل یک جعبه زیبا بگذاریم و بر روی آن یک شاخه گل قرار دهیم و تقدیم به عروس و دامادمان کنیم.

  • تزئین میز بله برون

علاوه بر تزئین هیه بله برون تزئین میز بله برون هم ز اهمیت بالایی برخوردار است. ما می توانیم یا به صورت مدرن میزمان را تزئین کنیم، یعنی سرتاسر میز را شمع های عطر دار بچینیم یک دسته گل زیبا بر روی میز قرار دهیم، هدایای بله برون را هم بر روی میز قرار دهیم. در این شرایط برای تزئین هدیه بله برون اصولا از روش های ساده تر و در عین حال شیک استفاده می کنند که هارمونی خاصی با چینش کلاسیک میز داشته باشد.

همچنین می توانیم از روش سنتی تزئین میز استفاده کنیم، مثلا یک رومیزی زیبا و سنتی بر روی میز بیندازیم هدایای تزئین شده، قرآن، آینه و دست گل عروسمان را بر روی میز بگذاریم. در این روش از تزئین میز لزوما تزئین هدیه بله برون نباید ساده باشد، چراکه چینش شلوغ و زیبای میز این امکان را به ما می دهد که هدیه مان را آزادانه تر تزئین کنیم و روح و شادابی خاصی به میز بله برونمان ببخشیم.

خرید ماگ با طرح دلخواه