کادوی تازه عروس

کادوی تازه عروس

کادوی تازه عروس چه بخریم ؟

همیشه رسم است که برای خانم هایی که تازه عقد کرده اند و یا در دوران نامزدی هستند ، در مناسبت های مختلف هدیه هایی تهیه کنیم. این که هدیه چه باشد بسیار مهم است و برای عروس خانم این هدیه ها ارزش فراوانی دارند. به خصوص اگر آن هدیه هم از طرف خانواده ی داماد باشد. مناسبت های مختلف را دریابید و مطابق با آن ها برای عروس خانم ها کادو بگیرید. حالا ببینیم کادوی تازه عروس چه می تواند باشد؟

خرید ماگ با طرح دلخواه

هدیه به عروس خانم سر عقد

اولین هدیه ای که یک عروس از بقیه دریافت می کند سر سفره ی عقد است. معمولاً رسم است که در این موقع هدایای گران قیمتی به عروس خانم داده شود. بسته به این که چه نسبتی هم با عروس دارید نوع هدیه فرق می کند. هر چه نسبت شما به عروس نزدیک تر باشد باید هدیه ی بهتری را برایش در نظر بگیرید. انواع زیور آلات ، سکه ی طلا یا نقره ، ساعت مچی طلا یا نقره ، شاخه گل های طلایی ، کارت هدیه اصلی ترین و بهترین هدیه هایی هستند که می شود سر سفره ی عقد تقدیم عروس خانم کرد.

عیدی دادن به عروس

در عید نوروز می توانید به تازه عروس هایی که به منزل شما بیایند ظروف زیبا و گران قیمتی را به عنوان عیدی به آن ها بدهید. البته در بعضی جاها رسم است که خانواده ی داماد قبل از تحویل سال به برای عیدی بردن به منزل عروس خانم می روند. این عیدی می تواند یک تکه زیور آلات باشد به همراه گل و شیرینی. برخی خانواده ها هم در عید های دیگر سال مثل عید فطر یا قربان هم برای عروس ها کادو می گیرند و این که این کادو باید چه باشد به رسوم و آداب خود خانواده ها بستگی دارد. و نسبت به این رسوم کادوی تازه عروس تعیین می شود.

همچنین بخوانید  25 پیشنهاد عالی برای هدیه سالگرد ازدواج

پا گشا کردن عروس

وقتی تازه عروسی برای اولین بار به منزل شما می آید ، مرسوم است که هدیه ای به عنوان پا گشا به او بدهید. این هدیه هر چیزی می تواند باشد و اگر عروس را می شناسید و از علایق او خبر دارید بهتر است که هدیه ای مطابق با سلیقه اش برایش تدارک ببینید. می توانید یک شاخه گل و یک دیوان حافظ به او هدیه دهید که بسیار زیباست. عطر هم هدیه ی مناسبی برای این مناسبت است. از تابلو های مینا کاری شده هم برای پا گشا کردن عروس می توانید استفاده کنید.

هدیه بردن برای عروس در شب یلدا

یکی از رسم های قدیمی ایرانی ها این بوده است که در شب یلدا برای عروس خانم هایی که تازه ازدواج کرده اند یا نامزد هستند هدیه های مختلفی تهیه کنند و برایش ببرند. این رسم امروزه هم وجود دارد و برخی از خانواده ها آن را به جا می آورند. اصولاً در چنین شبی سبد های شیرینی و شکلات و میوه و آجیل آماده می کنند و آن ها را خیلی زیبا تزیین می کنند بعد به همراه هدیه ای که برای عروس تهیه کردند ، به منزل او می روند و شب یلدا را به او تبریک می گویند. این هدیه می تواند کیف و کفش ، لباس و پارچه ، طلا و … باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *