روانشناسی هدیه ها

روانشناسی هدیه ها

 اصول روانشناسی هدیه دادن و روانشناسی هدیه ها

هدیه دادن و هدیه گرفتن سابقه ای دور و دراز دارد و می توان به راحتی گفت که قدمت آن به ده هزار سال پیش بر می گردد از این رو روانشناسی هدیه ها بسیار در اهدای آن اهمیت دارد. پس از همین جا می توانیم متوجه اهمیت قضیه شویم و تأثیرات مثبت هدیه بر روح و روان انسان را درک کنیم. در علم روانشناسی بسیار به این موضوع توجه شده است و روی آن تحقیقات بسیاری کرده اند و به اصولی رسیده اند. در خیلی از جاها می توان گفت هدیه دادن می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند. این نتایج در قدیم هم بوده است ، هدیه ای که از طرف یک قبیله برای دیگر قبیله فرستاده می شد سبب استحکام و بهبود روابط آن ها با یکدیگر می گشت.

چراغ خواب طرح عکس

هدیه دادن در روانشناسی یک سری اصول دارد که عمل به آن ها موجب می شود که هدیه ای که فرد می گیرد به مراتب بهتر و با ارزش تر برایش باشد و تأثیرات قوی تری روی روان او بگذارد. همه ی ما می دانیم که هدیه حال افراد را خوب می کند حتی شده برای ساعتی مشکلات را از ذهنش پاک می کند و این که فرد با گرفتن هدیه متوجه می شود که کسی هست که برایش احترام و ارزش قائل شود و او را دوست داشته باشد. پس با رعایت یک سری اصول کوچک تأثیرات هدیه بر فرد را را بهتر می بینیم. برخی از این اصول را با هم بررسی می کنیم :

همچنین بخوانید  بهترین هدیه برای متولدین آذر

۱٫ منطقی یا احساسی بودن فرد : اولین مورد همین مورد است که شما بتوانید شخصیت فرد را درک کنید. اگر منطقی باشد دوست دارد یک هدیه ی کاربردی دریافت کند و اگر احساسی باشد با هدیه های رمانتیک خوش حال تر خواهد شد.

۲٫ به علایق او فکر کنید : توجه به مواردی که فرد به آن ها علاقه دارد و با آن ها احساس خوب پیدا می کند بسیار مهم است. همین اصل ساده ترین موردی است که باید آن را رعایت کنیم و حتماً تأثیرات آن را هم خواهیم دید.

۳٫ آن چه خودمان دوست داریم هدیه بگیریم ، به دیگران هدیه بدهیم : تنها مقصود این جمله این است که برای همین هدیه ای که می خواهیم تهیه کنیم ارزش قائل شویم حتی اگر یک کادوی کوچک و ارزان قیمت باشد. این ارزش گذاری در کادو پیچی آن هم باید مشهود باشد. مرتب و زیبا کادو پیچ کنیم و روی آن وقت بگذاریم.

۴٫ به آن چه می خواهد گوش دهید : به طور معمول خانم ها با اشاره هایی غیر مستقیم در مورد هدیه ی مورد علاقه ی خود حرف می زنند ، اما مردها دوست دارند آن چه را که می خواهند به طور مستقیم بیان کنند . پس حواس خود را جمع کنید و از لا به لای صحبت های طرف مقابل آن را دریابید و هدیه ی ایده آل را راحت تر پیدا کنید.

۵٫ لبخند را فراموش نکنید : هنگام دادن هدیه حتماً لبخند بر لب داشته باشید و با روی خوش به سمت فرد بروید. رفتار تان باید به گونه ای باشد که نشان دهید از این که به شخص هدیه می دهید خوشحال هستید و او را نیز شاد کنید.

همچنین بخوانید  بهترین هدیه برای متولدین ماه اردیبهشت

اینها موارد متعددی از روانشناسی هدیه ها بود ، خوشحال می شویم تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

خرید ماگ با طرح دلخواه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *