بهترین هدیه برای خارجی

بهترین هدیه برای خارجی

بهترین هدیه برای خارجی ها و توریست ها

مردم دیگر کشور ها چه نوع هدایایی را دوست دارند؟

اگر دوستی دارید که ایرانی نیست و ملیت دیگری دارد و می خواهید با خرید یک هدیه او را سورپرایز کنید یا به مناسبت های مختلف به او کادو بدهید ، باید یک سری از آداب و رسوم آن کشور را بدانید تا بتوانید با دقت کامل هدیه ی خود را انتخاب کنید. هدیه دادن هم در کشور های مختلف آداب مخصوص به خود را دارد ؛ این که هر هدیه ای به چه معناست و چگونه باید آن را تقدیم کنیم. و بهترین هدیه برای خارجی ها و توریست ها چه می تواند باشد؟

سفارش لیوان جادویی

چین

اگر می خواهید به دوست چینی خود هدیه بدهید او بسیار تعارف خواهد کرد و خیلی سریع آن را قبول نمی کند برای این که هدیه را قبول کند شما باید خیلی اصرار کنید تا بالاخره موفق شوید ! هدیه هم باید از نظر تعداد زوج باشد ولی ۴ تا نباشد چون این عدد نزد چینی ها خوش یمن نیست.

اکثر چیز ها برایشان خوشایند است ولی خوب سعی کنید از خریدن چند چیز برای هدیه به یک چینی امتناع کنید ؛ ساعت نخرید چون شکل انگلیسی این کلمه در زبان چینی به معنای مرگ است و سراغ وسایل تیز و برنده هم نروید چون آن را نماد قطع دوستی می دانند. در کادو پیچی هم رنگ آبی و مشکی که برایشان معنای غم را می دهد انتخاب نکنید و سراغ رنگ های قرمز و صورتی بروید که نماد دوستی اند.

همچنین بخوانید  به همکار خانم چه هدیه ای باید بدهیم؟

ایتالیا

ایتالیایی ها علاقه به گرفتن کتاب و شکلات و صنایع دستی دارند و عاشق هدیه دادن و هدیه گرفتن هستند. وسایل تیز و برنده و دستمال در نزد آنان نماد غم و اندوه است. در کادو پیچی هم از رنگ های طلایی و سیاه استفاده نکنید و ارغوانی را به کار ببرید که برایشان خوش یمن است. و این می تواند بهترین هدیه برای خارجی ایتالیایی باشد .

هندوستان

هدیه ای که فرد به آن علاقه دارد بسیار برای یک هندی خوشایند است. به هندی ها کالا هایی که از پوست و اعضای حیوانات تهیه می شود را ندهید مثل کیف چرم یا کلاهی از پوست چون برایشان ناراحت کننده است. در ضمن گل یاس هم برایشان مناسب نیست چون این گل را در مراسم تدفین می برند. رای بسته بندی هم از رنگ های سیاه و سفید استفاده نکنید.

یونان

برای یک یونانی هدیه هر چیزی می تواند باشد ولی هدیه نباید خیلی گران ‌قیمت باشد. چون شخصی که هدیه گرفته این را وظیفه ی خود می داند که باید هدیه ‌ای با ارزش مادی یکسان را بازگرداند. بسته‌بندی هدیه و نحوه ی تقدیم کردن آن برای مردم یونان اهمیت دارد و فرد باید با ادب خاص آن را هدیه کند.

ژاپن

در هدیه دادن به یک ژاپنی باید آن را با دو دست تقدیم کنید. برای ژاپنی ها صحبت هایی که هنگام هدیه دادن به کار ببرید بسیار مهم تر از خود هدیه است. بعد از دریافت هدیه آن ها یک هدیه ی کوچک برای شخصی که کادو خریده ، به معنای تشکر می فرستند. برای کادو پیچی هم از رنگ های سفید یا روشن استفاده نکنید و هدیه هم به تعداد ۴ نباشد چون در این صورت نشانه هایی از مرگ را در آن می بینند.

همچنین بخوانید  بهترین یادگاری برای دوست چه هدیه ای است؟

فرانسه

در فرانسه هدیه ها بعد از تحویل گرفتن در حضور شخص باز می‌شوند. ارزش مادی هدیه برای فرانسوی ها اهمیتی ندارد ودر مجموع هدیه هایی که مورد علاقه ی فرد باشند برایش خوشایند است. گل هدیه دادن در میان فرانسوی ها بسیار مرسوم است که تعداد شاخه ‌های گل باید فرد باشد ولی خوب عدد ۱۳ برایشان خوش یمن نیست.

تایلند

برای یک تایلندی هدیه را طوری انتخاب کنید که بتوانید ۳ عدد از آن را تهیه کنید چون آن ها با عدد ۳ رابطه ی خوبی دارند و آن را خوش یمن می دانند. در کادو پیچی هم از رنگ روشن استفاده کنید و روبان های روشن را در آن به کار ببرید و هرگز کاغذ کادو را پاره نکنید و با ظرافت کامل آن را باز کنید چون آن ها این کار را نوعی بی احترامی تلقی می کنند. پس بهترین هدیه برای خارجی تایلندی می تواند یک کادو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *